Nasza parafia muzycznie

Rozpoczął się nowy rok duszpasterski. Jego uroczysta inauguracja odbyła się w święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W naszej parafii działają następujące grupy formacyjne: zuchy, harcerze,  ministranci, schola młodzieżowa „Cantos”, schola dziecięca „Radość Serca” oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Cieszymy się, że dzieci i młodzież, pomimo swoich licznych obowiązków, pragną angażować się w parafii, a także pogłębiać swoje życie religijne.  Radość jest tym większa, że grupa młodszej scholi znacznie powiększyła swoją liczebność i obecnie należy do niej ok. 20 dziewcząt.

Spotkania grup muzycznych odbywają się systematycznie w każdą niedzielę o godz. 9.00. Próby prowadzi pani Kamila Tryka, natomiast młodzież organizuje swoje spotkania samodzielnie, pod kierownictwem swojego asystenta.

Głównym celem działalności scholi parafialnej jest ubogacanie śpiewem niedzielnej Eucharystii oraz różnych uroczystości; a także prowadzenie nabożeństw oraz adoracji dla młodzieży. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa i śpiew przyczynią się do pogłębienia wiary nie tylko dzieci i młodzieży, ale także ubogacą życie religijne całej wspólnoty parafialnej.

W dniu 12. października  schola „Cantos” oraz  schola „Radość Serca” miały zaszczyt i przyjemność reprezentować naszą parafię na XXVI  Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej w Gorzycach.  Gratulujemy zwłaszcza młodszej grupie, która po raz pierwszy uczestniczyła w takim przeglądzie.. Występy wszystkich naszych dziewcząt były bardzo udane               i na wysokim poziomie wokalnym. Dużo radości sprawiły nam także wspólne zabawy i tańce integracyjne z rówieśnikami z innych parafii.

Przy tej okazji dziękujemy rodzicom za zaangażowanie, wsparcie i pomoc oferowaną w związku z działalnością scholi.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do włączenia się w życie duszpasterskie naszej parafii.