Harcerskie zimowisko.

Zimowisko w Ustrzykach Dolnych!

W dniach od 21.02.-24.02. 2019 r. na zimowisku w Ustrzykach Dolnych zorganizowanym przez Parafię Nawiedzenia NMP w Woli Rzeczyckiej, odpoczywali zuchy i harcerze zrzeszeni w Szczepie ZHP” Bieszczadnicy”.

Bycie w górach, zwłaszcza w Bieszczadach  to  dla zuchów i harcerzy z Woli Rzeczyckiej niesamowita frajda. Ale zanim dotarli do miejsca zakwaterowania zatrzymali się w Sanoku, gdzie na arenie sanockiej jeździli na łyżwach. Zobaczyli również zamek sanocki i panoramę miasta. Po dotarciu na miejsce i zakwaterowaniu, udali się do Łodyny, gdzie ks Marcin w swojej chyży bojkowskiej przygotował smaczny poczęstunek. Tam też, miały miejsce zajęcia z terenoznawstwa, które poprowadził dh Bartek Miętus i z szyfrowania, które poprowadził dh Kamil Stelmach. Kolejny dzień uczestnicy biwaku przeżywali pod hasłem „Przyjaźń i Braterstwo”, bo świętowali Dzień Myśli Braterskiej. Wykonywali kartki z życzeniami, malowali portret Roberta Baden- Powella, układali piosenki. Po południu zobaczyli piękne Muzeum Przyrodnicze w Ustrzykach Dolnych. W ten wyjątkowy dzień, wieczorem, udali się do Jasienia, na Mszę św. dziękczynną, której oprawę  przygotowały harcerki. Po powrocie odbyło się uroczyste świeczkowisko poświęcone Dniu Myśli Braterskiej. Następny dzień z piękną, słoneczną pogodą obfitował  w zajęcia na śniegu. Starsi doskonalili swoje umiejętności w jeździe na nartach, szusujących na najwyższych stokach, a młodsi po zajęciach z instruktorem zjeżdżali na małym stoku, bawiąc się świetnie i ciesząc się z tego, że nauczyli się jeździć na nartach. W niedzielę zuchy i harcerze ze swoim kapelanem ks. Marcinem Hejmanem udali się do kościoła- cerkwi w Równi, gdzie uczestniczyli w Mszy św. Nie mogło zabraknąć wyjazdu nad Solinę, która o tej porze jest „bardzo samotna”.

To był kolejny, bardzo udany wypoczynek, na pograniczu zimy i wiosny udało się pojeździć na nartach, zobaczyć piękne widoki, wspólnie przeżyć Dzień Myśli Braterskiej, a przede wszystkim popracować metodą harcerską i wykuwać charakter,by stawać się coraz lepszym.

Zuchy i harcerze z Woli Rzeczyckiej dziękują wszystkim za wsparcie i pomoc w  organizacji wyjazdu.

 

Czuwaj!

                                                                                                                                     Instruktorzy szczepu