Teatr i św. Mikołaj.

Od ponad dwudziestu lat przyjście św. Mikołaja do naszej parafii związane jest z przedstawieniem teatralnym. Nasza mała scena „pod plebanią” napełnia się prawdziwymi aktorami, którymi są harcerze, uczniowie PSP im Jana Pawła II  w Woli Rzeczyckiej. O wysokim poziomie aktorskim świadczy nie tylko sala zapełniona widownią nawet z miejscami stojącymi włącznie,  ale też wiele nagród które otrzymuje grupa teatralna na przeglądach aktorskich w Stalowej Woli i na organizowanych przez naszą szkołę przeglądach szkół noszących imię Jana Pawła II.

Tegoroczne przedstawienie nosiło tytuł „Wybory miss zagrody” i było zabawną scenką ukazującą jak zwierzęta, ubogacone przez gospodarza dostępem do telewizji i internetu, postanowiły wzorem ludzi dokonać wyboru miss w zagrodzie.

Składamy bardzo serdeczne podziękowanie dla aktorów, którzy chętnie wcielili się w wyznaczone role. Podziękowanie  Pani Dorocie Nieznalskiej, która jest inicjatorką tych spotkań i pełni rolę reżysera. Podziękowanie dla pani Danuty Majewskiej, która kilka dni spędziła przy wykonaniu scenografii /czyni to również rokrocznie/. Wielkie podziękowanie dla rodziców, za ogromną pomoc w wykonaniu strojów aktorskich.

Na koniec podziękowanie dla św. Mikołaja, który przybył po zakończeniu przedstawienia i obdarował dzieci licznymi prezentami.