Zimowisko harcerskie w Zakopanem.

Zimowisko w Zakopanem!

W dniach od 30.01.-02.02. 2018r. na zimowisku w Zakopanem odpoczywały dzieci i młodzież z parafii Wola Rzeczycka zrzeszeni w Szczepie ZHP” Bieszczadnicy”.

W  planie zimowiska uwzględnione zostały zagadnienia związane z programem profilaktyki „Spójrz inaczej” takie jak: postrzeganie siebie i rozumienie swoich uczuć, uczestnictwo w grupie, rozwiązywanie problemów, dbanie o zdrowie.

W ramach wychowania patriotyczno-historycznego harcerze zaplanowali  apel na grobie Olgi i Andrzeja Małkowskich, gdzie odbyło się Przyrzeczenie Harcerskie.

Większość odpoczywających to uczniowie bądź absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Woli Rzeczyckiej, stąd wszyscy zobaczyli Muzeum w Nowym Targu, gdzie znajduje się sala poświęcona Janowi Pawłowi II, a w drodze powrotnej zwiedzili Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.

Oczywiście realizowane były zadania ściśle harcerskie-  z uwzględnieniem 100-lecia ZHP. Zuchy i harcerze śpiewali, układali przerywniki. Wszystko to odbywało  się w duchu współdziałania w ramach zastępu.

Wyjazd do Zakopanego to przede wszystkim zajęcia sportowe. Zuchy i harcerze jeździli na łyżwach i na nartach. Starsi zjeżdżali  na stoku „Harenda”, młodsi po zajęciach z instruktorem zjeżdżali na stoku „Pardałówka”, bawiąc się świetnie i ciesząc się z tego, że nauczyli się jeździć na nartach.

Bycie w górach, zwłaszcza w Zakopanem to spotkanie z niesamowitymi widokami- Giewont na wyciągnięcie ręki, Kasprowy Wierch, to też ważny element pobytu na zimowisku. Uczestnicy zimowiska zwiedzili „Księżówkę”, miejsce pobytu Jana Pawła II w  Zakopanem oraz odwiedzili Pustelnię Świętego Brata Alberta na Kalatówkach.

Zuchy i harcerze dziękują wszystkim za to, że mogli tak pięknie spędzić czas ferii zimowych.

 

Czuwaj!